Akupunktura a akupresura - Havířov

Alternativní medicína zahrnuje také akupunkturu a akupresuru. Tyto léčebné metody vám mohou pomoci v prevenci, diagnostice a léčbě různých onemocnění. Chcete se o této medicíně dozvědět více? Tak tedy čtěte dále.

V případě, že vás trápí dlouhodobé zdravotní potíže a nic vám nepomáhá, můžete se rozhodnout pro alternativní způsob medicíny. Do alternativní medicíny patří také akupunktura a akupresura. Tyto staré léčebné techniky pomáhají lidstvu již po dlouhou dobu. Proč je tedy nevyzkoušet? Akupunkturu a akupresuru vám mohou nabídnout také zkušení terapeuti v Havířově.

Co je to akupunktura?

Akupunktura je stará a známá léčebná metoda, která vznikla na Dálném východě přibližně před 3 000 lety. Později se akupunktura dostala i do Evropy a dnes se řadí mezi jednu z nejúčinnějších neinvazivních metod. Akupunktura poskytuje prevenci, diagnostiku a léčbu funkčních poruch organismu, psychosomatických onemocnění, bolestivých svalů, alergických onemocnění, autoimunitních onemocnění, návykových chorob a poruch motorických funkcí.

Jak akupunktura léčí?

Akupunktura pomáhá lidskému tělu tím, že jej ovlivňuje stimulací přesně ohraničených míst na povrchu těla, tzv. aktivních bodů. Stimulace těchto bodů se může provádět zavedením speciálních jehel nebo aplikací dalších technik. Mezi další techniky se řadí aplikace tepla, tlaku, masážních hmatů, elektrického proudu, světla, laserového světla, použití magnetů nebo baněk. Pomocí akupunktury se působí na regulační systémy organismu, dochází tak k ovlivňování nervového, endokrinního a imunitního systému. Akupunktura si klade za cíl obnovit celkovou rovnováhu organismu.

Kdy akupunktura může pomoci?

Akupunkturu můžete vyzkoušet v případě, že máte tyto problémy: funkční poruchy somatické a psychosomatické, onemocnění páteře, kloubů, svalů a šlach. Akupunktura může pomoci v případě metabolických poruch, jako je cukrovka, dna nebo ateroskleróza. Tento léčebný systém vám může pomoci v případě, že trpíte alergickými onemocněními, zánětlivými onemocněními, revmatickými chorobami. Vyzkoušet tento léčebný systém můžete také u centrálních nervových onemocnění jako je dětská mozková obrna, cévní mozkové příhody a další. Akupunktura může pomoci v případě onemocnění smyslových orgánů, jako je tinitus, hypakuze nebo zhoršení zraku.

Co je to akupresura?

Na začátek můžeme říci, že akupresura vychází z akupunktury. Rozdíl mezi těmito dvěma léčebnými metodami je ten, že v akupresuře se nepoužívají jehly. Akupresura je založena především na masáži určitých bodů na chodidlech. Akupresura slouží především jako prevence nemocí. Akupresura má pozitivní vliv na naši kondici, podporuje oběhový systém, přísun energie, stimuluje regeneraci organismu. Během akupresury se může vyřešit až 200 různých obtíží.

Během** akupresury** se mohou dostavit také vedlejší účinky, které však nejsou nebezpečné. Může nastat např. zvýšení tělesné teploty, přechodné zvýšení bolesti nemocného orgánu nebo otékání kloubů. Pomocí akupresury se může odstranit tělesné napětí a povzbudit organismus, dále se zlepší nedostatečné prokrvení a buňky se budou lépe vyživovat. Zkušený terapeut může na základě reakcí jednotlivých receptorů rozpoznat diagnózu pacienta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20257 (magazinhavirov.cz#15)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat