Auto Nissan Severní Morava

Rozhodli jste se pro koupi nového auta nissan? Vybírat auto jen podle vzhledu nebo sympatií není příliš moudré. Důležité je zaměřit se především na kvalitu a spolehlivost značky, výkon motoru, typ paliva a výši jeho spotřeby.

Výběr nového automobilu není snadnou věcí. Dnešní trh nabízí nepřeberné množství modelů od mnoha značek a rozhodně neplatí, že k mání jsou jen ta auta, která známe z reklam – v televizi vidíme jen zlomek z nabídky současných automobilů – mnohem více modelů najdete v produktových katalozích anebo v autosalonech.

Nissan Doležal – Auto Nissan Ostrava

Pokud zvažujete koupi nového automobilu, nejlepší je navštívit autosalon. V autosalonu uvidíte auta na vlastní oči – automobil může na obrázku působit jinak než ve skutečnosti, takže návštěva autosalónu je pro výběr vozu důležitá – možná na vás nakonec zapůsobí úplně jiný model, než kvůli kterému jste původně přišli. Auta si budete moci důkladně prohlédnout zvenčí i zevnitř a v případě zájmu se můžete vydat na testovací jízdu vybraným modelem, díky čemuž si vyzkoušíte, jak se vám auto řídí, jaké jsou jeho jízdní vlastnosti a zda vám vyhovují. Pokud vám něco není jasné, profesionální prodejci vám poradí, vysvětlí a doporučí model vhodný pro vaše potřeby.

nisssan ostrava

Autoservis a autosalón Nissan Ostrava

Všechny současné modely aut značky Nissan najdete na internetových stránkách www.nissandolezal.cz, kde uvidíte také charakteristiku vozidel a jejich základní parametry. Na stránkách si můžete prohlédnout množství fotografií, naleznete zde i jiné zajímavé informace a pomocí jednoduchého formuláře se můžete objednat na testovací jízdu vybraným modelem.** Ostravský autosalon Nissan** je vám k dispozici každý všední den od 8 do 17 hodin.

Spolehlivost vozidla Auto Nissan Ostrava

Mezi lidmi kteří se zajímají o auta a věci okolo nich, existuje určité povědomí o tom, které značky jsou považovány za kvalitnější a které za ty méně spolehlivé. Co je na tom však pravdy? Nejde pouze o zaběhlé stereotypy? Více mohou prozradit podrobné dlouholeté statistiky ze stanic povinné technické kontroly. Při povinných technických kontrolách jsou zaznamenávány objevené poruchy a také konkrétní typy poruch a to pro každý model zvlášť. Ve výsledku pak můžete sledovat jednotlivé modely podle roku výroby nebo statistiku podle značek. Výsledky napoví, která auta patří mezi spolehlivá, a která si toto označení nezaslouží.

Novinka auto Nissan versus zaběhnutý model

Na druhou stranu se na tyto statistiky nelze zcela spolehnout, protože výrazné rozdíly v poruchovosti se objevují mezi různými modely nissanu, ale někdy dokonce i mezi stejnými modely jen s různým rokem výroby, zatímco stejné modely s pozdějším rokem výroby si od svých předchůdců vzaly ponaučení a vychytaly své mouchy. Mezi kupujícími tak v oblibě nejvíce vedou modely aut nissan, které se vyrábí již několik let. Pro ně hovoří i to, že model vyráběný více let po čase obvykle zlevní, neboť již nejsou vynakládány výdaje na jeho další vývoj, čímž se snižují jeho výrobní náklady a tím pádem i koncová cena pro zákazníka.

nisssan ostrava

Důležitý výběr motoru Auto Nissan Ostrava

Oslnil vás nějaký konkrétní model auta nissan? Aby se vám auto nissan líbilo a mohli jste se s ním bez ostychu pochlubit je důležité. Neméně důležité je však myslet na to, co se skrývá pod kapotou. Správně vybraný motor nissanu vám dokáže ušetřit dost peněz a rovněž tak problémy při jízdě do kopců, s plným naložením anebo v terénu. Motor nissanu bychom měli vybírat s ohledem na to, k jakým účelům budeme auto používat nejčastěji. Jiný motor nissanu se hodí pro výhradně městský provoz, jiný pro dálnice a jiný pro vyjížďky do nezpevněného terénu.

Objemu válců motoru a spotřeba paliva

Čím větší má auto objem válců, tím větší je jeho výkon. Znamená to, že auto s velkým objemem válců dosahuje většího zrychlení, je rychlejší, a celkově má větší sílu, což oceníte zejména při jízdě do kopce obzvláště jste-li plně naloženi, pokud za autem taháte těžký přívěs nebo když se vydáte do terénu.

Záleží však i na hmotnosti auta – velmi těžké auto s vysokým objemem válců může mít stejné zrychlení jako malé a lehké auto s nižším objemem válců – větší z aut však bude mít bezkonkurenčně vyšší spotřebu paliva. Na druhou stranu se nedá říct, že dvě různá auta se stejným objemem válců budou mít vždy stejnou spotřebu paliva. Obvykle to lehčí z nich bude mít i nižší spotřebu.

Malý objem válců má kromě nižší spotřeby paliva ještě další výhodu – čím nižší objem válců, tím méně zaplatíte za povinné ručení. Motory s menšími objemy válců totiž spotřebovávají méně paliva a tím pádem produkují méně emisí – škodlivých výfukových plynů. Stát se proto snaží občany motivovat k nákupu automobilů s nižšími emisemi tím, že budou mít levnější povinnou pojistku.

Je však nutné podotknout, že není příliš moudré za každou cenu kupovat auto s nejnižším možným objemem válců. Nižší výkon auta daný nižším objemem válců může totiž občas způsobovat problémy, například při jízdě do kopce, zvláště je-li auto plně naložené, anebo při jízdě v terénu apod. Nejčastěji tím trpívají větší auta s nízkým výkonem – výrobci se občas snaží vyjít vstříc úsporně nebo ekologicky smýšlejícím zákazníkům tím, že do těžkého auta dají motor s příliš nízkým výkonem, avšak výsledkem je auto se slabým motorem.

nisssan ostrava

Auta Nissan OSTRAVA– benzín nebo nafta?

U nových vozů nissan je tradičně na výběr mezi naftovým (vznětovým) nebo benzínovým (zážehovým) motorem. Udává se, že naftové motory mají nižší spotřebu paliva, což je pravda. Nafta je zároveň o něco levnější než benzín, čímž se úspora ještě zvyšuje.

Na druhou stranu pořízení automobilu nissan s naftovým motorem vyjde znatelně dráže než koupě stejného modelu nissan ale s pohonem na benzín. Naftové motory nissanu mají také vyšší poruchovost a dražší servis a kvůli nutnosti většího objemu válců pro srovnatelný výkon musí řidič „nafťáku“ platit vyšší povinné ručení.

Lze tak říci, že co majitel naftového motoru nissan ušetří na palivu, zaplatí na vyšší ceně auta nissan, na dražším servisu a vyšším povinném ručení. V praxi tak platí, že naftový motor nisssanu se vyplatí především tehdy, projezdí-li řidič alespoň několik desítek tisíc kilometrů ročně.

Auto Nissan - LPG, elektřina nebo hybrid?

Zatímco u starších aut nissan se můžeme relativně běžně setkat s motory předělanými na LPG pohon (stlačený propan-butan), nová auta s LPG pohonem již z výroby jsou zatím vzácností. Stále častěji se objevují vozy předělané na LPG, avšak zároveň s možností jezdit i na původní benzín nebo naftu – je tak pouze na řidiči, který pohon v danou chvíli zvolí.

Nejmodernější kategorií jsou pak hybridní vozy nissan, které mají dvojí pohon již z výroby. Kombinace benzínu a elektřiny je u těchto vozů dotažena k dokonalosti, neboť oba pohony jsou využívány zároveň, což se projevilo jako nejúspornější i nejekologičtější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20275 (magazinhavirov.cz#34)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat