Profesionální zahradnické služby Havířov

Vždy jste si přáli mít domek se zahradou, abyste si mohli užívat relaxace a vychutnávat vlastní ovocné plody? Jenže toto nadšení Vás brzy opustilo, jakmile jste zjistili, kolik je se zahradou práce?

Kdo nám pomůže s prací na zahradě?

Zahrada, to bohužel nejsou jen radovánky, relaxace v houpací síti, grilování s přáteli a koupání v bazénu. Zahrada je taky starost. Zahrada živoucí prvek, který se neustál mění, vyvíjí a v případě, že ji necháme ležet ladem, tak chátrá a zarůstá. Lidé, kteří nemají až ta časově ani fyzicky náročné zaměstnání, nemají s péčí o zahradu až takový problém. Takových je ale dnes málo. Samotné zaměstnání nám z hlediska času nedovoluje se příliš věnovat jiným věcem. Když už pak nějaké to volno máme, raději ho věnujeme rodině, výletům a svým koníčkům, než hrbení se nad zeleninovými a květinovými záhonky. Pokud je ale o zahradu dobře postaráno, můžeme si plně užívat všech jejích výhod. Máme zde své soukromí a v letních měsících zde dokážeme trávit většinu víkendů. Jak to ale udělat, abychom na zahradě víc nepracovali než si jí užívali? Můžeme oslovit profesionála, který se o naši zahradu postará se vším všudy.

Profesionální zahradnické služby Havířov

Co všechno mohou zahrnovat profesionální zahradnické služby? Nejvíce poptávané z řad majitelů zahrad je sekání trávy, zastřihávání živých plotů a keřů, plení květinových a zeleninových záhonů, péče o stromky, zastřihávání stromků, natírání plotů, na podzim hrabání listí, odstraňování spadaných větví atd. profesionální zahradník navíc všechny činnosti spojené se zelení na Vaší zahradě provede pečlivě a každou práci dotáhne do konce. Nestane se tedy, že by Vám posekal půlku zahrady a víc byste o něm neslyšeli. Stejně tak živý plot bude zastřižen souměrně a stromky ostříhány tak, aniž by byly jakkoliv poškozeny a bránilo jim to v dalším růstu. Se zahradníkem se můžete domluvit také na četnosti jeho návštěv. Vše záleží na Vaší potřebě. Chcete, aby zahradník docházel pravidelně každý týden? Nebo se s ním domluvíte pouze na nárazovou akci, když opravdu nestíháte svou zahradu posekat?

Péče o zeleň kolem firem a restaurací

Vlastníte firmu nebo restauraci, jejíž budovu obíhá zeleň? Jako majitelé byste měli reprezentovat nejen interiérem budovy, ale také exteriérem a jejím okolí. Návštěvník, který se bude rozhodovat mezi dvěma restauracemi, se vždy rozhodne pro tu, u jejíhož vchodu se budou vinout květiny a bude upravený trávník, než pro plevelem obehnanou stavbu se suchými keři kolem. Zeleň je jedním z důležitých aspektů reprezentace a neměla by se podceňovat. Ať už jde o jakoukoliv budovu, ve které sídlí firma, o obchod apod., zkrátka o místo, které navštěvují zákazníci a klienti a je důležité udělat na ně dobrý dojem.

Údržba zeleně v parcích a na veřejných místech

O údržbu veřejných prostranství by se mělo vždy starat město nebo obec. Sekání parků, prostřihávání stromů, kontrola stromů, zda nejsou nebezpečné, plení květinových záhonů, výsadba květin v kamenných květináčích... to vše vykonávají profesionální firmy.

Profesionální sekání trávníků Havířov

Sekání trávy je asi nejméně oblíbená zahradní činnost. Zvláště proto, že za dva týdny je třeba trávník sekat znovu. Na zimu s sice se sekáním odpočineme, ale pro změnu musíme odklízet sníh, takže tak ani tak se úpravě plochy na zahradě úplně nevyhneme. U menších zahrádek není sekání až takový problém, ale velké plochy, členité terény a špatně dostupná zákoutí zahrad už bývají při sekání oříškem. Máte zahradu o větších rozměrech? Má zahrada na své ploše různě rozesety květinové záhony nebo okrasné keře, na které je třeba dávat při sekání pozor? Nechcete trávit celé odpoledne sekáním, navíc, když je vedro? Sekání zahrady může zahradník zahrnout buď do kompletních služeb péče o Vaši zeleň, nebo můžete zahradníka oslovit výhradě kvůli pravidelnému sekání trávy.

Stříhání živých plotů Havířov

Stříhání živých plotů je náročné nejen z hlediska času, ale také fyzičky a především přesnosti. Živý plot musí být v rovině. Jakékoliv zuby by mohly narušit celkové pohled na zahradu. Během stříhání plotu máte neustále ruce ve vzduchu, takže Vaše svaly se potom večer pravděpodobně ozvou. Se stříháním živého plotu souvisí i stříhání keříků na zahradě. Zakládáte si na pravidelných tvarech svých keřů? Sekání keřů se provádí nejen motorovými, ale i ručními zahradními nůžkami pro větší přesnost. Tato práce vyžaduje cit a soustředěnost.

Péče o ovocné stromy Havířov

Máte na zahradě ovocné stromy? O všechny ovocné stromy nehledě na to, zda to jsou jabloně, hrušně, broskvoně apod. je nutné se starat, pokud chceme, aby plodily měli jsme z nich užitek. Ovocné stromy vyžadují postřiky proti škůdcům, prostřihávání a ozdravné řezy. Nehledě na to, že pohnilé ovoce padá a slétá se kolem něj hejno bodavého hmyzu. Pohnilé ovoce je nutné pravidelné sbírat ze země a odklízet. Majitelé ovocných sadů o tom ví své.

Vytrhávání plevele na záhonech

Vytrhávání plevele na záhonech a nejen tam, je činnost náročná hlavně pro naše záda. Pokud míváte** problémy se zády** a po jednom odpoledni stráveném na záhonky pak tři dny proležíte s bolestí zad, i tuto činnost můžete nechat na zahradníkovi. Ten Vám může navíc i poradit s konkrétními typy květin a zeleniny, aby lépe prosperovaly a doporučit Vám k nim i kvalitní hnojivo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20263 (magazinhavirov.cz#21)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat