Montáž sádrokartonu Havířov

Chcete provést rekonstrukci bytu, rodinného domu, podkroví, koupelny či jiné místnosti? Hledáte stavební materiál, který je lehký, levný a přesto odolný a trvanlivý? Pak vsaďte na sádrokarton.

Sádrokarton je oblíbený pro rychlost instalace i případné demontáže, pro** příznivou cenu** a také pro nízkou hmotnost, díky které se není potřeba obávat přetížení konstrukce budovy.

Jaké jsou vlastnosti sádrokartonu?

montáž sádrokartonu

Vše o sádrokartonovém systému a jeho nabídce i montáži ví pan Martin Tabáček. Jeho firma se zabývá zejména suchou výstavbou a provádí tak montáže sádrokartonového systému. Objednat si tak u něho můžete** stavby, dispoziční změny, předěly, úpravy interiérů, rekonstrukce i modernizace. Stejně tak odhlučnění interiéru, nebo jeho zateplení.Zkrátka cokoli, co máte v úmyslu provést ze sádrokartonu, tedy rychle, efektně, moderně, s krásným vzhledem a přitom za příjemnou cenu, si můžete objednat u stavební firmy Martin Tabáček**. Suchou výstavbu u této firmy již vyzkoušela řada spokojených zákazníků. Objednat si montáže můžete pomocí e-mailové adresy martin.tabacek@seznam.cz a telefonního čísla +420 777 568 880

Sádrokarton se využívá hlavně při rekonstrukcích bytů, rodinných domků i jiných starších objektů ale rovněž jako stavební prvek do dřevěných montovaných novostaveb. Nejčastějším důvodem pro využití sádrokartonu je jeho nízká hmotnost, díky čemuž nejsou zatěžovány konstrukce staveb nebo střech. To je při rekonstrukcích velmi důležité, neboť použití těžkých materiálů by mohlo vést k nadměrnému zatížení konstrukce budovy a k narušení její statiky.

Sádrokarton se sice vyrábí z papíru a sádry, ale díky důmyslnému vrstvení papíru jsou desky i přes svou tenkost až překvapivě** pevné**, což je ještě umocněno lehkými nosnými ocelovými profily skrytými pod sádrokartonovými deskami.

Do** sádrokartonových konstrukcí** se používají izolační hmoty, takže akustické i tepelně izolační vlastnosti sádrokartonu jsou srovnatelné s jinými typy konstrukcí.

Na co se využívá sádrokarton?

montáž sádrokartonuZe sádrokartonu se staví především příčky, bytová jádra, dále pak obklady šikmin v podkroví, půdní vestavby, stropní podhledy, které snižují příliš vysoký strop nebo rafinovaně ukrývají úložné prostory zabudované pod vysokým stropem, niky sloužící k efektivnímu osvětlení místnosti, různé zdobné prvky na stropě či oblouky nad dveřmi, atypicky tvarované stropy, police nebo šatny a další. V současnosti se speciální typ sádrokartonových desek využívá také jako tlumící vrstva pod podlahovou krytinu. Jiný typ sádrokartonu, který je obohacen skelnými vlákny, je zase vhodný jako protipožární prvek v komerčních budovách, halách ale třeba i v řadových rodinných domcích.

Jak se montuje sádrokarton?

Tenké sádrokartonové desky nejsou samonosné. Nelze z nich proto stavět příčky stejným způsobem jako třeba z tvárnic nebo cihel. Nejdříve je nutné na vybrané místo instalovat lehké kovové profily, na než se následně upevní sádrokartonové desky. Tímto způsobem lze vybudovat prakticky jakoukoliv konstrukci. Díky kovovým profilům lze na** sádrokartonové příčky** nebo obklady pověsit i těžké předměty, jako např. horní skříňky kuchyňské linky, police nebo obrazy aj. Protože předměty by měly vždy viset v tom místě, kde se nachází kovový profil (samotná sádrokartonová deska by předmět neunesla), je potřeba plánovat dopředu, vybrat vhodná místa a jejich umístění si označit.

Suchá výstavba Havířov

montáž sádrokartonu

Předností sádrokartonu je mimo jiné tzv.** suchá výstavba**, která umožňuje velmi rychlý postup práce. Poté, co se namontují profily a na ně se upevní sádrokarton, je příčka či jiná sádrokartonová konstrukce prakticky hotová. Přitom není potřeba čekat na vyschnutí spojovacích hmot tak jako při klasickém vyzdívání, neboť se žádné nepoužívají. Proto se proces montáže sádrokartonu nazývá suchou výstavbou. Po dokončení montáže sádrokartonu tak nevznikají žádné prostoje a je možné okamžitě přistoupit k dalším pracím – zbroušení sádrokartonu a následná aplikace omítek nebo keramických obkladů, palubek či tapet.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20269 (magazinhavirov.cz#27)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat