Voda, plyn, topení - Havířov

Co je potřeba vědět o topenářských, instalatérských a plynařských pracích? Proč je vhodné na tyto práce zavolat odborníky? Zajímá-li vás voda, plyn a topení, pak čtěte dále.

Voda, plyn a topení v domě vyžadují především jedno a to kvalitně zpracovaný projekt a poté odbornou instalaci odborníkem. Tyto práce bychom měli vždy nechat na profesionálech, kteří mají dostatečné zkušenosti a znalosti. V případě, že tyto práce provádí laik, mohou nastat různé problémy.

Teplá voda, rozvody vody

Ať už stavíte nebo provádíte rekonstrukci domu, určitě budete potřebovat práce zkušeného instalatéra. Co se týká teplé vody, je potřeba odpovědět na několik základních otázek. Kolik je osob v domácnosti, které budou teplou vodu využívat. Na kterých místech se bude teplá voda využívat? Kolik teplé vody bude potřeba? Jak teplá voda musí být? Jak dlouho musí být teplá voda? Když získáme odpověď na tyto otázky, budeme mít přibližnou představu o spotřebě teplé vody u nás doma.

Teplo v našem domově, topenářské práce

Topenářské práce znamenají např. tyto služby: montáž a oprava topenářských instalačních rozvodů, montáž a výměna kotlů, výměna radiátorů a jejich regulace.

Co se týká tepla našeho domova je vždy potřeba myslet na tzv. tepelnou pohodu. Na náš zdravotní stav má poměrně velký vliv pobyt v místnosti s tou správnou teplotou vzduchu, přiměřenou vlhkostí a také dostatkem čerstvého vzduchu. Tepelná pohoda je tedy stav, kdy člověk necítí ani horko ani chlad. Ideální je stav, kdy je ve všech místnostech přibližně stejná teplota a vlhkost vzduchu. Dále je důležitá také teplota povrchu stěn. Teplota povrchu stěn by měla být co nejblíže teplotě vzduchu. V domech, kde jsou stěny neustále chladné, máme pocit chladu a více topíme. Nezbytnou součástí tepelné pohody je i dostatečný přísun čerstvého vzduchu. Proto je velmi důležité správné větrání. V zimě větráme krátce a intenzivně, tak abychom neztratili mnoho tepla, ale došlo k výměně vzduchu a v místnosti se také sníží vlhkost. Dostatečné větrání je také důležité pro alergiky.

Jaká je ideální teplota v místnosti

obydlených místnostech by měla být teplota vzduchu přibližně 21 °C a teplota stěn 17 °C. V koupelně by se teplota měla pohybovat okolo 20 – 24 °C, odkládací prostory vyžadují teplotu pouze 14 °C. Subjektivní pocity tepla nebo chladu řešte raději změnou oděvu a ne zvyšováním teploty. Také se nedoporučuje při odchodu z bytu vypínat topení. Na vyhřátí vychladlého bytu poté spotřebujeme mnohem více energie.

Plyn v našem domově, plynařské práce

Plynařské práce zahrnují následující služby: instalace nových rozvodů plynů, výměna rozvodů plynu, instalace plynového sporáku, kotle, ohřívače vody, revize plynových spotřebičů, vyhledání a posouzení závady na domovních rozvodech plynu, montáž a demontáž plynových přípojek, odstranění úniku plynu, rekonstrukce plynového topení atd.

V pravidelných intervalech by se také měla provádět revize plynu a plynových zařízení. V případě nutnosti se rovnou provede servis. Vhodné je 1x za rok provádět kontrolu rozvodů plynu a 1x za tři roky je vhodné provést kompletní revizi plynu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20258 (magazinhavirov.cz#16)


Přidat komentář