Prodej palivového dřeva - Havířov

Topení dřívím je nejen romantické, ale také ekologické a finančně příznivé. Topení palivovým dřívím navíc může být i bezpracné bez namáhavého opracování, štípání špalků, oslovíte-li firmu specializující se na prodej palivového dřeva.

 

Palivové dřevo se stává vzhledem ke stálému zdražování plynu, elektřiny velmi poptávaným artiklem zajišťujícím teplo domova. Důležité ovšem je, aby Vámi vybrané dřevo, které si chcete koupit, bylo skutečně kvalitní. Jen tak se budete moci těšit ze všech výhod, které Vám palivové dřevo nabízí. Forma palivového dřeva, tak, jak se prodává, může být v podobě štípaného dřeva volně loženého, či svázaného, nebo také v přepravních pytlích, či bedýnkách. V tomto případě záleží na nabídce a možnostech konkrétního zpracovatele, prodejce palivového dřeva. Kvalita palivového dřeva by se měla řídit dle příslušných odběratelských nebo technických norem. Co se týká druhu palivového dřeva, pak se můžete setkat s palivovým dřevem prakticky ze všech listnatých i jehličnatých dřevin. Zde doporučujeme využít odborného poradenství firmy, která Vám doporučí nejvhodnější palivové dřevo, které se bude hodit pro Váš účel.

Prodej palivového dřeva - Havířov

Je-li pro Vás důležitá nejen příznivá cena, ale také kvalitní palivo, pak Vám můžeme doporučit firmu s dlouholetou tradicí v oboru paliv, se sídlem Životická 1109, 735 64 Havířov – Prostřední Suchá.Řeč je o firmě Prodej uhlí s.r.o., na kterou se můžete s důvěrou obrátit ve věci nákupu dřeva (palivové dříví špalky či štípané, pytlované štípané dříví, třísky), dřevěných briket, uhlí (černé i hnědé), koksu, kameniva (písek, kačírek, štěrkopísek, struska, okrasné valouny, kamenivo), a další.

Kompletní nabídka služeb viz http://www.tuhapaliva.cz. V případě jakýchkoli dotazů ohledně nabízených produktů, objednávky, můžete vyřídit na tel.: +420 604 420 959. Připojujeme také e-mail: stonava@flaming.cz.

Palivové dřevo- Havířov

Michal Šebesta

tel.: +420 604 420 959

e-mail: stonava@flaming.cz

Palivové štípané dřevo – druhy dřeva

V úvodu článku jsme se dotkli druhů palivového štípaného dřeva. Podle nabídky Vámi vybrané firmy, která se specializuje na zpracování, prodej palivového štípaného dřeva, si můžete objednat například z těchto druhů palivového dřeva: borovice, bříza, buk, dub, habr, jasan, jedle, modřín, olše, topol, smrk aj. Jednotlivé druhy palivového dřeva se liší, kromě jiného, svojí výhřevností, která je také odvislá od výše procenta obsažené vlhkosti. Pokud budete při výběru druhu palivového dřeva tápat, můžete využít odbornosti firmy, která Vám na základě Vašich požadavků a parametrů, doporučí konkrétní druh palivového dřeva.

Palivové štípané dřevo – měkké, tvrdé

Firmy, které nabízí palivové štípané dřevo, mají ve svém sortimentu měkké a/nebo tvrdé palivové dřevo. K měkkému dřevu se řadí například borovice, smrk. K tvrdému dřevu se řadí například dub, buk. A právě tvrdost dřeva, ovšem také jeho míra vlhkosti, určuje výhřevnost dřeva. Kupříkladu, pokud by Vám někdo nabízel právě vytěžené dřevo, pak budete muset počítat s jeho vysokou vlhkostí, což se projeví i v horším hoření a ve větší míře vzniku sazí, dehtu. Doporučujeme tedy spíše kupovat dřevo řádně proschlé, které Vám nabídne tu nejvyšší možnou výhřevnost.

Palivové dřevo pro krby, kotle, kamna

Využijete-li možnosti palivového štípaného dřeva na míru, pak si nemusíte nijak dělat starosti s tím, že by se Vám dřevo nevešlo, či se nehodilo pro kotel, otevřený krb, krbová kamna, kachlová kamna. Díky štípanému dřevu na míru se po jeho dodání můžete ihned pustit do topení, aniž by Vás předtím ještě čekala nutná práce s případným zkracováním apod.

kachlová kamna

Michal Šebesta

tel.: +420 604 420 959

e-mail: stonava@flaming.cz

Pevné palivo – dřevěné brikety

K modernímu a zároveň ekologickému palivu patří dřevěné brikety. Dřevěné brikety přináší efektivní způsob spalování, kdy současně odpovídají ekologickým normám a zároveň umožňují se těšit z vysokého uživatelského komfortu. Dřevní hmota, jež je součástí dřevěných briket, je obnovitelným zdrojem tepla, přičemž nedochází k zatěžování životního prostředí. Vzhledem k již zmiňovanému zdražování elektřiny, plynu, jsou dřevěné brikety jedním z nejlevnějších ekologických zdrojů tepla. Standardně jsou dřevěné brikety dodávané na paletách. S firmou, která nabízí dřevěné brikety je však možné se domluvit i na jiném provedení dodání.

Výhody dřevěných briket

Proč uvažovat o dřevěných briketách, jako o vhodném palivu pro Váš domov? Dřevěné brikety se právem pyšní výhodou nejekonomičtějšího zdroje mezi zdroji tepelné energie. Dřevěné brikety Vám nabízí skutečně vysokou výhřevnost, která je dosažena díky minimální vlhkosti a současně obsahu vysoké hustoty materiálu. V případě dřevěných briket nemusíte nijak složitě spekulovat nad jejich uskladněním. Dřevěné brikety totiž nejsou nikterak náročné na uskladnění, navíc se s nimi lehce manipuluje. Dřevěné brikety nezatěžují životní prostředí, neboť jsou vyrobené především z tzv. biomasy (kůra, hobliny, piliny aj.). Dřevěné brikety můžete použít nejen pro topení v krbu, ale také pro topení v kamnech, kotlích.

dřevěné brikety

Michal Šebesta

tel.: +420 604 420 959

e-mail: stonava@flaming.cz

Pevné palivo – černé uhlí a hnědé uhlí

Dalším neméně poptávaným pevným palivem je černé uhlí a hnědé uhlí. Také uhlí může být prodejci nabízené v různé formě, například v podobě briket, kostek, ale také černouhelného prachu aj. Prodejce Vám může nabídnout tříděné černé a hnědé uhlí hned několika druhů. Sortiment prodejce může zahrnout například hnědé uhlí varianty OŘECH 1, OŘECH 2. Pokud byste se rozhodli pro hnědouhelné brikety, pak se můžete těšit z jejich vysokého obsahu energie a zároveň dlouhotrvajícího tepelného efektu. Brikety jsou vyráběné z kvalitního uhlí, a jsou určené pro kamna a kotle.

černé uhlí

Uhlí – palivo pro kotle a kamna

Při výběru konkrétní varianty černého, nebo hnědého uhlí, se zajímejte jednak, zda je varianta uhlí určena pro kamna, kotle, případně jejich specifikace. Při výběru se také zajímejte jak je to se zrnitostí, výhřevností, obsahem síry. Se samotným výběrem paliva Vám specializovaná firma ráda poradí. Nevhodně zvolené palivo by se bohužel promítlo například v míře výhřevnosti. Také by se mohlo stát, že Vámi vybrané palivo by nebylo vhodné pro Váš kotel, či Vaše kamna. Zbytečně byste tak museli opětovně vynaložit další finanční prostředky. Určitě se tak obraťte na odborníky, kteří jsou v oblasti paliva znalci.

Sypké stavební hmoty - dovoz písku a štěrku

Ať už stojíte před renovací, výstavbou domu, chaty, chalupy, nebo před úpravou pozemkou před objektem, je více, než pravděpodobné, že se neobejdete bez dodání tzv. sypkých stavebních hmot. Pod sypkými stavebními hmotami se ukrývá především písek (kopaný, říční), dále štěrk, kačírky. Oslovíte-li v otázce poptávky některé sypké stavební hmoty specializovanou firmu, nejenže si u ní budete moci vybraný sortiment zakoupit, ale také se případně můžete dohodnout na dovozu písku a štěrku. Záleží na nabídce a možnostech konkrétní firmy, zda pro své zákazníky zajišťuje rozvoz stavebnin vlastním vozidlem, a/nebo obsluhuje klienty, kteří přijedou s vlastním vozíkem, vozidlem apod.

Doplňkový sortiment – PB láhve

U firmy, která nabízí prodej paliva, se také můžete setkat s doplňkovým sortimentem, ke kterému patří výměna PB láhví (propanbutan). Podle Vašich potřeb si můžete u firmy vyměnit PB láhev o hmotnosti 2kg, nebo 10 kg.

Michal Šebesta

tel.: +420 604 420 959

e-mail: stonava@flaming.cz

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20280 (magazinhavirov.cz#39)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat