Profesní a osobní koučink

Práce osobního kouče, trenéra je možná zajímavá, ale pro většinu lidí také potřebná. Naučíte se zvládat stres, uchopíte své možnosti a lépe se vám obecně bude dýchat. Rozhodně to stojí za to.

Cítíte se nespokojeni se svým životem, ale nevíte, co s tím dělat? Závidíte lidem v okolí úspěch, a přemýšlíte, jak toho dosáhli, když na základní škole sotva prošli do dalšího ročníku a dnes jezdí v drahých autech, mají několik nemovitostí a užívají si života plnými doušky? Pak vězte, že mezi vámi a těmito lidmi je jeden zásadní rozdíl a to ten, že oni si v životě dali cíle a tou cestou se drželi i přes to, že je mnozí odrazovali, nedělali jim to lehké. Obecně úspěšní lidé málokdy hovoří o svých neúspěších. Pokud je ale podrobíte pečlivé zpovědi a otevřete tak zvanou třináctou komnatu, zjistíte, kolik toho museli vytrpět a zvládnout, aby se na vrchol dostali.

Osobní kouč pro osobní pohodu

A nemusíte okamžitě toužit po nesčetném bohatství, procházce na červeném koberci a neustálém obdivu, abyste byli spokojení. Běžným lidem často postačí bohatě to, že mají práci, kde jsou spokojení, mají vlastní rodinu, i koníčky a přátelé, známé, se kterými se rádi potkávají. Mají radost z toho, když svým dětem udělají dobrou večeři a umyjí okna, zasadí stromky, ostříhají keř. I toto mohou být velké radosti, které plní váš život k lepšímu, obzvláště, když za sebou vidíte množství provedené práce. To je hnací motor, který zajistí vaši vlastní pohodu, klid na duši. Jenže život nám chystá mnoho nemilých překvapení, a abychom se ztrátami byli schopni vyrovnat, je dobré mít vlastního, osobního kouče.

Objevit v sobě nový potenciál

Nejen vyrovnat se se ztrátami v životě a najít tak osobní klid, harmonii, ale také objevit v sobě doposud nepoznaný potenciál, je možné v případě trávení koučovacích hodin s osobním trenérem (nebo trenérkou). Díky tomu můžete jako mnoho lidí před vámi zjistit, že skutečně máte talent na řadu aktivit, které jste se dříve báli, nebo neodhodlali udělat. A najednou objevujete, že vlastně v tomto celém je zakopán pomyslný „pes“ a to je možností, jak se dostat k úspěchu a vnímat věci zcela jiným způsobem. To je možností, jak najít ve svém životě další radosti, hnací motory, které vás povedou za cestou úspěchu.

Dobré přitahuje dobré

Říká se, že vrána k vráně sedá a na tom je mnoho pravdy – je běžné, že lidé podobní si lépe sednou, než ti naprosto odlišní. A také to, že pokud se vám začne v jedné životní oblasti dařit, přidají se i ty další. Tak to půjde celkově s sebou společnou cestou životem. Takže najednou se vše obrátí k lepšímu a vám se bude chtít žít, dělat věci, které jste se dříve ostýchali a báli udělat, a najednou vše půjde, bude to zábavné, poučné a také vhodné. Naopak pokud si budete stále naříkat nad nepřízní osudu a sedět, nic nedělat a jen se mračit na celý svět, pak vězte, že to bude horší a horší. Velkým rozdílem v tomto směru je vykročení tou správnou nohou na správnou cestu, s čím vám pomůže znalý a dobrý osobní kouč.

Dříve to nebylo a stačilo to

Ano, často se lidé domnívají, že k osobnímu kouči nechodili jejich babičky a i tak měli spokojený život a i tak lidé žili. To je sice pravdou, ale pokud byste měli možnost se jich ptát, jak myslíte, že by vám odpověděli? Že jsou nadmíru šťastní a vždy byli? Ne úplně všichni, a jistě se rozpovídají nad tím, co měli udělat a neudělali. No, a pokud to pro vás stále není dostačující, pak musíte vědět, že dříve také byla jiná doba. Nelze srovnávat nesrovnatelné. V dnešní době je na lidi mnohem silnější citový nápor na jejich psychiku a tím pádem je nutné, aby měli možnost při vyčerpání sil možnost, kam sáhnout. A pokud stále stojíte za názorem, že dříve lidem vše stačilo, pak je nutné podívat se na to z jiného pohledu – kdysi dávno lidem také stačilo sbírání bobulí, oheň a žití v jeskyních. Dnes potřebujeme internet, počítače i elektřinu, na které jsme silně závislí. Svět jde dopředu, a pokud chceme žít naplno, je nutné, abychom se také pohnuli z místa.

Firemní koučink v práci

Všechny velké a úspěšné společnosti to pochopili již dávno, že pokud chtějí získat ze svých zaměstnanců opravdu to nejlepší, pak je nutné mít ve své základně i dobrého firemního kouče. Více efektivní práce je možné získat jedině koučováním zaměstnanců tak, aby se dosáhlo skutečně velkých věcí a velkých obratů. Pakliže společnost má být konkurenceschopná, pak musí mít svého osobního kouče, který pracuje a zlepšení kvality a efektivity. Kdo pracuje v takových firmách, jistě dá za pravdu, že se s takovým trenérem již setkal a to buď jak na pozici stávající, nebo externí spoluprací. Nicméně osobní koučink pro firmu jako takovou je nutný a nezbytný.

Chcete vyšší výkon, pak máte možnost

Je totiž běžné, že zaměstnanci potřebují nutnou motivaci k vykonané práci a pokud se nerozvíjí tím správným směrem, je to vidět na firmě jako takové. Není potřeba se strachovat o práci, což činí velké množství zaměstnaných lidí, ale je nutno pracovat cílevědomě a efektivně. Pokud se tak stane, pak má firma lepší výsledky a to se projeví i na platech. V opačném případě bude muset sáhnout k opačnému řešení a méně efektivně pracující zaměstnance bohužel, ač nerado, propustit.

K velkým věcem budete posunuti

Takže skutečnou motivací každého zaměstnance by mělo být posunutí se kupředu, bojovat s nesnázemi a pracovat na plných sto procent. To je naděje na získání lepšího pracovního místa, lepšího platu a dalších okolností a výhod, které mnohonásobně vyšší zisk má. Každá, dlouhodobě fungující firma se stálými zaměstnanci si dobře uvědomuje, že velkým podílem na celkovém úspěchu mají právě zaměstnanci a tak je musí také dobře odměnit. To samozřejmě opět vede k obecné spokojenosti zaměstnanců, kteří pracují opět o něco efektivněji a dále tak dělají efektivnější práci jak z hlediska svého vlastního pohledu, tak i firmy. Osobní trenér v takové společnosti se tak jistě vyplatí a měl by být takto následně dobře oceněn. Nezůstaňte stát v davu a raději se posuňte kupředu, aby tak byl rozdíl mezi těmi, kteří si stále stěžují a nic nedělají a vámi, kteří chcete za svoje úsilí být oceněni, osobní trenér vám bude rád nápomocen na cestě za vlastním úspěchem.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20289 (magazinhavirov.cz#48)


Přidat komentář