Rekonstrukce střech - Havířov

Máte starší domek a potřebujete novou střechu? Nebo stavíte dům nový a přemýšlíte o tom, jaké řešení bude pro Vaši střechu nejvhodnější? Určitě budete potřebovat zručné řemeslníky – tesaře, pokrývače a klempíře.

Pokud si na rekonstrukci nebo stavbu nové střechy pozvete kvalitní firmu, nebudete již potřebovat na každou práci shánět nového řemeslníka. Jedna firma Vám zajistí veškeré práce od demontáže staré střešní krytiny, ošetření, opravy nebo demontáže starých krovů, výroby nových krovů na míru a jejich instalace, obití krovů bedněním a případné zateplení střešní konstrukce, položení střešní krytiny a instalace klempířských prvků a případně také půdní vestavbu na klíč.

Stavba a rekonstrukce střech – Ostravsko a Karvinsko

Rekonstrukci střechy si můžete objednat u stavební firmy pana Jana Muchy. Jde o spolehlivou stavební firmu, která má dlouholetou praxi a za sebou desítky realizací. Přístup ke každé zakázce i klientovi je spolehlivý a odvedená práce dosahuje vysoké kvality. Přitom v nabídce najdete konzultace a rozpočet zdarma. Firma pana** Jana Muchy** nabízí klempířské, pokrývačské a tesařské práce. A to na objektech, jako jsou rodinné domy, chaty, chalupy nebo atypické stavby. Můžete také přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Kpt. Nálepky 900, Orlová - Poruba, 73514. Pro informace či objednávku služeb je tu e-mailová adresa j-mucha@seznam.cz nebo telefonní číslo** +420 736 780 730.**

Rekonstrukce střech

Rekonstrukce střech

Rekonstrukce střechy může probíhat různě. Záleží jak na stavu staré střešní konstrukce, tak na přáních a požadavcích majitele. V některých případech může postačit pouhá oprava stávající střešní krytiny. Většinou se ale přistupuje k její demontáži. Zda je potřeba odstranit i staré krovy, o tom rozhodne odborník. Pokud jsou krovy v dobrém stavu, stačí je jen preventivně ošetřit proti dřevokazným chorobám a hmyzu. Jsou-li krovy již příliš staré či poškozené, je vhodnější je zcela odstranit a vyměnit za nové.

 • Jan Mucha
 • Tel: +420 736 780 730

Při rekonstrukci střechy budeme potřebovat tesaře

Při stavbě nebo rekonstrukci střechy se neobjedete bez poctivého a profesionálního tesaře. Tesař dokáže zhodnotit stav starého dřeva a ošetřit jej proti škůdcům. Pokud je potřeba, vyrobí tesař veškeré dřevěné prvky stavby, v případě rekonstrukcí a staveb střech jsou to především krovy a bednění. Tesař dokáže krovy nejen vyrobit, ale samozřejmě je i instalovat a rovněž preventivně ošetřit, díky čemuž dřevo získá ochranu před škůdci na dlouhá léta. Dle libosti a přání majitele může tesař na krovech či na dřevěném štítu střechy vytvořit ozdobné prvky.

Tesařské práce

Pokrývačské práce

Když jsou hotovy tesařské práce na střešní konstrukci, přechází se k pokrytí střechy střešní krytinou. Kromě krovů je střešní krytina rovněž neodmyslitelnou součástí střechy – chrání nejen konstrukci střechy, ale i celou stavbu před deštěm, sněhem, v létě zase před vedrem a celkově před klimatickými vlivy. Aby střešní krytina dobře sloužila a vydržela na svém místě po celou sobu životnosti, je důležité zvolit jak kvalitního řemeslníka, tak kvalitní produkt.

Výběr střešní krytiny

Při výběru střešní krytiny se obvykle bere ohled na cenu, ta by ale určitě neměla být jediným kritériem. Při rekonstrukci střechy obecně platí, že nová střešní krytina by neměla být výrazně těžší než ta původní, ideálně může být stejně těžká nebo lehčí. Pokud plánujete půdní vestavbu, počítejte navíc s hmotností zateplení střechy.

Střešní krytina se volí taktéž dle sněhového zatížení, které je v oblasti stavby obvyklé – ke správnému výběru Vám dopomůže mapa průměrného sněhového zatížení. Dále berte ohled na životnost střešní krytiny – pokud zvolíte správně, budete mít se střechou vystaráno na celý život. Důležitou roli bude při výběru hrát i vzhled střešní krytiny – bydlíte ve městě nebo na venkově? Hodí se střešní krytina k Vašemu domu a celkově k typu zástavby?

Jaké jsou druhy střešních krytin?Druhy střešních krytin

Výběr střešních krytin je poměrně bohatý – možná zpočátku nebudete vědět jakou zvolit. Mezi nejčastěji nabízené střešní krytiny patří například:

 • Pálené a betonové tašky – střešní tašky se vyrábějí v mnoha tvarech i barvách. Obecně mají poměrně dlouhou životnost, příjemný a tradiční vzhled. Mezi nevýhody střešních tašek patří jejich vyšší hmotnost, s čímž je třeba počítat již v projektu stavby, resp. při rekonstrukci střechy.
 • Eternit – jistě znáte střešní krytinu zvanou eternit. Eternit je bohužel nechvalně znám škodlivým vlivem na zdraví. Jenže to platí o starém typu eternitu, který stále ještě můžete vidět na mnohých střechách starých domů nebo i na stěnách ve formě zateplení. Tento původní typ eternitu se dnes již samozřejmě nevyrábí. Nahradily ho eternitové desky, které jsou ekologicky šetrné a pro zdraví neškodlivé. Jejich výhodou je především nízká hmotnost. Co se životnosti týče, o té zatím nelze mnoho říci, neboť se jedná o relativně nový výrobek.
 • Plech – plechové střešní krytiny mají nízkou hmotnost a obecně velmi dlouhou životnost – udává se, že některé druhy plechu vydrží na střeše i po staletí. Výhodou moderních plechů je ochranná vrstva, díky níž odpadají dříve nezbytně nutné pravidelné nátěry. Nevýhodou plechové střešní krytiny může být větší hlučnost při dešti, anebo přehřívání plechu na slunečním žáru, což nejvíce pocítíte v podkrovním prostoru.

 • Jan Mucha

 • Tel: +420 736 780 730
 • E-mail: j-mucham@seznam.cz

 • Kanadské šindele – kanadské neboli tzv. asfaltové šindele mají největší výhodu ve velmi nízké hmotnosti a zároveň patří mezi nejlevnější střešní krytiny. Na druhou stranu mají tyto šindele poměrně krátkou životnost a proto jsou obecně považovány za dočasné řešení do doby, než majitel objektu našetří na kvalitnější krytinu.

 • Břidlice – břidlicové střechy jsou velmi typické pro některé české regiony, především v místech, kde se břidlice těží nebo těžila. Břidlice je čistě přírodní a tím pádem stoprocentně ekologický materiál – jde vlastně o druh horniny. Břidlicové tašky jsou známy vysokou odolností a velmi dlouhou životností, navíc mají výborné tepelné i zvukové izolační vlastnosti. Nevýhodou břidlicových tašek je však vyšší pořizovací cena. Je to však investice pro několik generací, která se určitě vyplatí.
 • Mezi další, řekněme alternativní, u nás méně rozšířené nebo též „znovu objevené“ střešní krytiny patří například rákosové nebo slaměné střechy či dřevěné šindele. Tyto krytiny vypadají velice efektně a tradičně a působí hřejivým dojmem domova. Bohužel jsou však vzhledem k ruční výrobě dosti drahé a navíc mají poměrně krátkou životnost. Jistou inspirací pak bezpochyby může být i cestování – kupříkladu v Alpách se na střechy bez jakéhokoliv upevnění systematicky skládají zcela ## Klempířské práce

  přírodní a neopracované kameny – takové střechy jsou prakticky zadarmo (pokud máte na pozemku dostatek vhodného kamení) a bez problémů odolávají větrům a vichřicím.

Klempířské práce zajistí odvod vody ze střechy

Položením** střešní krytiny** práce na stavbě nebo rekonstrukci střechy nekončí. Aby byla střešní konstrukce dokonale chráněna před pronikáním vlhkosti z deště nebo tajícího sněhu, je potřeba provést ještě klempířské práce, které zajistí bezproblémový odvod vody. Klempíř zajistí veškeré plechové prvky střešní konstrukce, jako je oplechování a okapy, ale i okenní parapety aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20278 (magazinhavirov.cz#37)


Přidat komentář