Stavba pasivního domu Havířov

Chcete si postavit rodinný dům? Rozhodujete se, zda zvolíte klasický anebo pasivní dům? Nevíte, zda stavět svépomocí anebo svěřit stavbu firmě? Při volbě pasivního domu je důležitý už výběr samotného pozemku.

Pokud jste se rozhodli** stavět pasivní dům**, raději zvolte osvědčenou stavební firmu. Při každé stavbě jsou potřebné znalosti a zkušenosti. Při stavbě pasivního domu to však platí několikanásobně. Pasivní dům pro svou dokonalou a bezchybnou funkčnost vyžaduje zaměření na detaily a dokonalou přesnost ve všech ohledech. Jedině tak z něj bude správně fungující pasivní dům, který vám ušetří náklady na vytápění, takže již velmi brzy se investice do něj vložená vrátí.

O kolik je pasivní dům dražší?

Bojíte se, že si** pasivní dům** nemůžete dovolit a tak se od něj automaticky odvracíte? To je však velká chyba! Pasivní dům je sice o něco dražší než klasický dům, avšak rozdíl cen není velký. Cena pasivního domu postaveného na ideálně orientovaném pozemku je oproti stejnému modelu klasického domu vyšší o pouhých deset až patnáct procent, přičemž rozdíl cen se vám díky úspoře na vytápění brzy vrátí a pak už budete na své volbě jen a jen vydělávat.

Výběr pozemku pro pasivní dům

Pasivní dům nutně vyžaduje vhodné místo. Pasivní dům lze teoreticky postavit kdekoliv, avšak pokud si vyberete špatné místo, stavbu to může hodně prodražit, neboť bude potřeba zvolit složitější a dražší technologická řešení. Pokud chcete, aby byl váš** pasivní dům co nejlevnější**, vyberte si pro stavbu jižní svah, který nesmí být zastíněný hustým stromovím nebo stavbami, případně rovinatý pozemek taktéž nutně otevřený k jihu.

Orientace oken a prosklených ploch u pasivního domu

Jižní orientace pozemku umožní směřovat okna a další prosklené plochy k jihu. V chladnějším období roku tak bude dům vyhříván sluncem. Bojíte se, že v létě bude slunce dům přehřívat? Tato obava je zcela oprávněná, neboť letní slunce má velkou sílu a může dům, jehož většina oken je orientována k jihu, velmi snadno přehřát. Na tento problém architekti samozřejmě mysleli. Možným řešením je například stínící technika (žaluzie, rolety, markýzy) anebo předsazená střecha, která okna ochrání před vysokým jižním sluncem v létě a naopak do domu pustí nízké jižní slunce v zimě.

Umístění pasivního domu na pozemku

Pasivní dům je vhodné umístit spíše k severnímu okraji pozemku. Vyhnete se tím tomu, aby váš dům od jihu zastínily sousedovy vysoké stromy anebo stavba na jižně sousedícím pozemku.

Kompaktní tvar pasivního rodinného domu

Pro pasivní dům je důležitý kompaktní tvar. Pasivní dům by neměl mít žádné výčnělky, které by v zimě snadno prochladly a tím vytvořily tepelný most. Pasivní dům tak zpravidla má jednoduchý tvar krychle či kvádru s plochou nebo sedlovou střechou.

Pasivní dům vyžaduje dodržení ještě několika dalších zásad jako je dokonalé utěsnění oken, kvalitní stavební materiály a případné zateplení, rekuperační jednotka a další. S tím vším vám poradí vhodná stavební firma.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20271 (magazinhavirov.cz#30)


Přidat komentář


Dále by Vás mohlo zajímat