Jak na bílé zuby

Trápí Vás nepěkné zabarvení zubů? Bojíte se opravdu doširoka usmát, aby tak nevynikl Váš zažloutlý nebo zašedlý chrup? Přemýšleli jste už nad bělením zubů? O bělení zubů v následujícím článku.

Co dělat se zabarvenými zuby?

Už jste někdy zažili situaci, kdy se Vám na první pohled někdo velmi líbil a byl Vám sympatický? Když se ale na Vás usmál, Vaše nadšení opadlo? Pokud má člověk škaredý chrup, bohužel tím může zkazit celkový dojem na sebe. A tak, i když jsme slušně oblečení, máme upravené vlasy, hezké líčení, to vše může ztratit svůj půvab, pokud se usmějeme a ukážou se tak naše žluté nebo šedé zuby. Pokud Vás zabarvení chrupu trápí, můžete absolvovat jejich bělení. V případě, že budete v přístupu ke svým zubům laxní, může se Vám zabarvení více a více zhoršovat. To znamená, že pokud už teď vidíte, že Vaše zuby začínají žloutnout, začněte preventivně používat kvalitní bělicí pastu, která vznik pigmentu zpomalí. Pokud už ale máte zuby viditelně žluté, či jinak zbarvené, rozhodně je nevybělíte tím, když si budete třikrát denně čistit zuby. Zde už pomůže jen bělení. Bělení můžeme absolvovat buď formou bělení ordinačního, bělení domácího, asistovaného, nebo bělení kombinovaného.

Proč se nám zabarvují zuby?

Na zabarvení zubů má vliv jak jídlo, tak nápoje a styl života. Nejvíce na náš chrup působí** pití kávy, čajů a červeného vína**. Z jídla to je pak například čokoláda, červená řepa a další potraviny, které barví už samy o sobě. Je těžké se hlídat natolik, abychom sledovali kdejakou potravinu a kdejaký nápoj, zda náhodou nebarví a neuškodí našim zubům. Pokud už ale o něčem víme, snažme se to alespoň omezit, když už ne přímo vyřadit z našeho jídelníčku. Především už zmíněná káva, čaj a červené víno jsou typičtí „obarvovači“. Když opustíme sféru jídla a pití a přejdeme k životnímu stylu, tím nejhorším, co může pro náš chrup být, jsou cigarety. Cigarety jsou všeobecně škodlivé, ničí naše plíce, žloutnou nám z jejich držení prsty a nehty, a samozřejmě stejný efekt mají i na zuby. Nehledě na to, že cigarety způsobují nevábný dech. Silného kuřáka tak poznáte na první pohled, i když před Vámi zrovna nekouří. Stačí, když se usměje, a uvidíte řadu žlutých zubů. Lidé, kteří patří mezi kuřáky, a rozhodnou se pro bělení zubů, by měli se svou závislostí po provedené proceduře buď úplně skoncovat, nebo ji pokud možno co nejvíce omezit. Jinak by se taky mohlo stát, že zářivý úsměv způsobený bělením po pár měsících zmizí a objeví se zase silné zbarvení nehezké jak pro ně, tak pro jejich okolí.

Jak nás mohou omezovat zabarvené zuby?

Zabarvené zuby nás neomezují nijak fyzicky, ale společensky. Jsou lidé, kteří na barvě svého chrupu nijak nelpí, zejména pokud nejsou v denním styku s okolím. Takových lidí je však minimum. Zabarvený chrup trápí mnoho lidí a mnoho také hledá účinné řešení. Zejména v pracovní sféře, kde obchodujete, hledáte nové zákazníky, uzavíráte smlouvy, pořádáte společenské akce apod., zkrátka tam, kde potřebujete a chcete udělat dobrý dojem, by měl být zdravý a bílý chrup základem. Hlavním faktorem jsou vždy Vaše schopnosti a to, co nabízíte, ale spolu s uvedeným souvisí vždy vzhled. Váš klient to nemusí vnímat na první pohled, ale podvědomě cítí, že se mu zkrátka něco na Vás nezdá. A to něco mohou evokovat šedé zuby. Stejně tak v osobní sféře můžeme mít kvůli nehezkému chrupu problém najít partnera, protože ho svým úsměvem odradíme.

Ordinační bělení zubů v Havířově

Ordinační bělení zubů probíhá přímo v ordinaci zubního lékaře, nebo zubního hygienisty. Na ordinační bělení si vyhraďte hodinu času. Ordinační bělení probíhá tak, že Vám lékař nanese na tuby bělicí gel a nechá jej dvacet minut působit. Poté je gel ze zubů odstraněn a je na ně nanesena nová vrstva. Tento postup během hodiny proběhne celkem třikrát. Pro dosažení efektního výsledku je třeba absolvovat ordinační bělení celkem třikrát. Tedy tři sezení, každé po hodině. Za ordinační bělení si sice připlatíte, ale zato si můžete být jisti perfektním výsledkem, který Vás bude stát jen maximálně tři návštěvy. Ostatní typy bělení je třeba absolvovat víckrát.

Bělení zubů doma

Pro ty, co se vyhýbají lékařským ordinacím velkým obloukem a raději volí jiné způsoby, je zde domácí bělení zubů. Než se ale pustíte do bělení, je potřeba nechat si vyrobit zubní nosič, do kterého pak gel budete nanášet. Jakmile máte** zubní nosič**, nanesete si do něj gel a vložíte na zuby. Během jeho působení se třeba můžete dívat na televizi. Bělení zubů je třeba provádět každý den po dobu až tří týdnů.

Asistované bělení zubů v Havířově

Už samotný název nám napovídám jak asi bude toto bělení probíhat – za pomoci asistence zdravotníka. Do nosiče se opět nanese bělicí gel, přičemž vy sedíte asi zhruba půl hodiny až hodinu v čekárně u ordinace. Občas Vám přijde nosič zkontrolovat zubař nebo dentální hygienista. Jakmile uplyne daná doba, vejdete do ordinace, kde Vám lékař vyndá nosič a očistí zuby od gelu. Oproti ordinačnímu bělení zubů, musíte asistované bělení absolvovat víckrát, a to desetkrát až patnáctkrát.

Konec se zabarvenými zuby

Neberte svůj chrup na lehkou váhu. I když máte zuby zdravé, nemáte kazy ani záněty dásní, může u Vás vzniknout jejich zabarvení. Řešení je přitom jednoduché a bezbolestné.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id20244 (magazinhavirov.cz#2)


Přidat komentář